Turnieje Liga Światowa

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
WykopFacebook Twitter

Italia odetchnęła! Po wczorajszym blamażu w meczu półfinałowym z Brazylią gospodarze tegorocznego Final Six Ligi Światowej we Florencji, nie bez problemów z własną grą, pokonali w meczu o 3. miejsce czarnego konia z Iranu!

(3 głosów)
WykopFacebook TwitterGoogle

W finale tegorocznej Ligi Światowej, reprezentacja Brazylii podjęła reprezentację USA. Mecz był zacięty i obie drużyny stworzyły widowisko na wysokim poziomie. Jednak lepsi okazali się Amerykanie, którzy Ligę Światową wygrali po raz drugi. Ostatni raz triumfowali w 2008r.

(4 głosów)

Włosi mieli dziś fatalny dzień, a ich największy bombardier – Ivan Zaytsev nie kończył nawet najprostszych piłek. Z kolei Brazylijczycy grę Dragana Travicy czytali jak dziecko elementarz. Włosi nie mieli nic do powiedzenia w starciu z niesamowitymi Brazylijczykami, którzy awansowali do finału.

(2 głosów)

Irańczycy zagrali dziś wyjątkowo słabo. Nie wychodziły im proste akcje, a dotychczasowy lider – Amir Ghafour często musiał walczyć z podwójnym blokiem. Amerykanie z kolei postawili na mocny serwis i zdecydowanie im się to opłaciło. Podopieczni Johna Speraw'a ponownie zagrają w wielkim finale Ligi Światowej.

Sobota, 19 lipca 2014 02:23

Final Six LŚ: Podsumowanie 3. dnia

przez Joanna Majdak
(1 głos)

Wczorajszy dzień zdecydowanie należał do reprezentacji Iranu i Włoch. Po piątkowych rozgrywkach są one liderami w swoich grupach.

Czwartek, 17 lipca 2014 23:01

Final Six LŚ: Podsumowanie 2. dnia

przez Magda Biernat
(2 głosów)

Drugi dzień Final Six we Florencji nie przyniósł dużo niespodzianek. Brazylia łatwo pokonała Rosję 3:1 i tym samym zapewniła sobie miejsce w półfinale. O przyszłości Rosjan zadecyduje jutrzejsze spotkanie pomiędzy Brazylią a Iranem. Amerykanie wygrali z Australią i zapisali na swoim koncie 3 punkty. Australijczycy muszą pokonać Włochów 3:0 lub 3:1, aby awansować do dalszej fazy rozgrywek.

Czwartek, 17 lipca 2014 16:57

Final Six LŚ: Podsumowanie 1. dnia

przez Patrycja Góra
(1 głos)

Zaytsev show! - tak wielu podsumowało mecz Włochy-USA. Atakujący Italii zdobył 20 punktów dla swojej ekipy, a w decydującym momencie trzeciego seta posłał 4 asy serwisowe pod rząd przypieczętowując wygraną. Wcześniej na parkiet wybiegli Rosjanie i Irańczycy. Po pięciu emocjonujących setach zwycięzcy z parkietu schodzili siatkarze Voronkova.

(3 głosów)

Pięć setów trwał mecz finałowy II dywizji Ligi Światowej pomiędzy Francją, a Australią. Gospodarze pokonali w Sydney trójkolorowych i tym samym uzupełnili skład Final Six LŚ we Florencji.

(3 głosów)

Holendrzy nie zagrali takiej siatkówki, jakiej od nich oczekiwano. Wczoraj w trzech setach ulegli gospodarzom, Australii, a dziś nie podołali w meczu o 3. miejsce w starciu z Belgami. Tym samym brązowe medale w finałach drugiej dywizji Ligi Światowej zdobyli reprezentanci Belgii.

(3 głosów)

W drugim półfinale Australijczycy mierzyli się z Holendrami, którym wyraźnie dała się we znaki zmiana strefy czasowej. Mimo wszelkich starań przyjezdni nie potrafili przeciwstawić się świetnie grającym Australijczykom. Dobry mecz rozegrał atakujący gospodarzy – Tomas Edgar!