Środa, 28 stycznia 2015


Czcionka
Reprezentacja Reprezentacja męska Wilfredo Leon i Yoandry Diaz wykluczeni z gry!

Sobota, 27 kwietnia 2013 22:04

Wilfredo Leon i Yoandry Diaz wykluczeni z gry!

przez Patrycja Góra
WykopFacebook TwitterGoogle

Okazuje się, że na Kubie nadal nie dzieje się dobrze. Mimo pozytywnych wieści, które w sezonie ligowym docierały do nas z tego kraju, wciąż najlepsi siatkarze nie mogą prawnie wyjechać i grać w lepszych ligach. Teraz ofiarami tego systemu padli Wilfredo Leon oraz Yoandry Diaz...


Kto nie zna Wilfredo Leona, 20-letniego, młodziutkiego, a już niezwykle doświadczonego kapitana reprezentacji Kuby? Przypomnijmy, że w kadrze swojego kraju zadebiutował w wieku 14 lat. Teraz okazuje się, że siatkarz ten został wykluczony z gry, a wszystko przez chory system jaki panuje na Kubie.


Podobny problem ma Yoandry Diaz (28 l.), dotychczasowy pierwszy rozgrywający kardy Kuby. Obaj siatkarze szukali sobie zagranicznego klubu, jednak rząd kubański nie zamierza zmienić swojej polityki, czego efektem jest zawieszenie obu graczy w prawach zawodnika.


Teraz najprawdopodobniej czeka ich dwuletnia karencja, zanim ponownie będą mogli zagrać w rozgrywkach klubowych.


Przypomnijmy, iż rząd Kuby uważa, że zawodnicy nie powinni wyjeżdżać z kraju i grać za granicą. Tłumaczą to tym, że siatkarze grają w klubach dla pieniędzy, a później na grę w kadrze brakuje im motywacji. Zatem zgodę na wyjazd danego gracza z kraju musi dać kubańska federacja, a dzieje się tak sporadycznie. W przypadku, gdy siatkarz wyjedzie za granicę bez takiej zgody i podpisze kontrakt z jakimś klubem, musi odbyć 2-letnią karencję, gdyż taki okres uzgodniło FIVB.
Źródło: inf.własna / volleyball.it

Poprawiane: Sobota, 27 kwietnia 2013 22:08
Patrycja Góra

Patrycja Góra


E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Partner serwisuSportplus.szczecin.pl

Zapraszamy do śledzenia relacji live na łamach naszego serwisu!KLIKNIJ

Zapraszamy do odwiedzania naszego kanału na YouTube

KLIKNIJ W OBRAZEK

Nasi partnerzy


Kęczanin Kęty
Morze Bałtyk Szczecin

Kęczanin Kęty
Kęczanin Kęty

Plaża OPEN
Plaża Open

radiogol.pl
Radiogol.pl

mig21
Miasto i Gmina Kęty XXI

sport4fans
Sport4Fans

StudioANS
StudioANS